| Part Number | 34108 |
|---|---|
| Manufacturer | TE Connectivity |
| Quantity in stock | 737050 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ring Tongue Terminal 16-22AWG 14.58mm 7.14mm Tin Loose Piece |
| Category | Connectors |
| Family | Connector Terminals |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | 34108 |
| Datasheet download |
| Part Number | 34108 |
|---|---|
| Wire Size | 16 to 22 AWG |
| Type | Ring Tongue Terminal |
| Rad Hard | No |
| Body Material | Copper |
| Product Dimensions | 14.58 x 7.14 mm |
| Stud Size | 4 mm |
| Lead Finish | Tin |
| Plating | Tin |
| Product Depth | 7.14 mm |
| Product Length | 14.58 mm |
| Replacement Part Number | PART-34108 |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
TE Connectivity | Quick Disconnect Terminal 18-22AWG M 20.14mm 11.38mm Tin Loose Piece Download PDF datasheet for 2-521103-2.pdf |
|
TE Connectivity | Quick Disconnect Terminal 16-20AWG RCP 13.5mm 5.6mm Tin Strip Download PDF datasheet for 170140-2.pdf |
|
Molex | Quick Disconnect Terminal M 9.01mm Tin-Lead Box Download PDF datasheet for 0197134001.pdf |
|
TE Connectivity | Ring Tongue Terminal 8AWG 39.52mm 10.95mm Tin T R Download PDF datasheet for 52263-2.pdf |
|
Samtec | Conn Open Pin Field Array HDR 160 POS 1.27mm Solder ST SMD T R Download PDF datasheet for SEAM-20-02.0-L-08-2-A-K-TR.pdf |
|
TE Connectivity | Quick Disconnect Terminal 14-18AWG RCP 22.5mm 7.37mm Pre-Tin Strip Download PDF datasheet for 154718-7.pdf |
|
TE Connectivity | Ring Tongue Terminal 16-22AWG 27.38mm 11.91mm Tin T R Download PDF datasheet for 2-320571-2.pdf |
|
Samtec | Conn Open Pin Field Array HDR 200 POS 1.27mm Solder ST SMD T R Download PDF datasheet for SEAM-20-02.0-S-10-2-A-K-TR.pdf |
|
TE Connectivity | Lug Terminal 300AWG 81.5mm 30mm Tin Download PDF datasheet for 709821-3.pdf |
|
TE Connectivity | Quick Disconnect Terminal 10-15AWG F 20.6mm 7.6mm Tin Strip Download PDF datasheet for 170224-2.pdf |