| Part Number | DTS24W19-32UN |
|---|---|
| Manufacturer | TE Connectivity |
| Quantity in stock | 163830 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Conn MIL-DTL-38999 Circular PIN 32 POS Solder ST Jam Nut 32 Terminal 1 Port |
| Category | Connectors |
| Family | Connector Circular |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | DTS24W19-32UN |
| Datasheet download |
| Part Number | DTS24W19-32UN |
|---|---|
| Termination Method | Solder |
| Shell Size / Insert Arrangement | 19-32 |
| Pin Count | 32 |
| Contact Plating | Gold |
| Body Orientation | Straight |
| Contact Gender | PIN |
| Strain Relief | No |
| Gender | RCP |
| Product Dimensions | 46 x 32.5 x 46 |
| Mounting | Jam Nut |
| Lead Finish | Gold |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Rad Hard | No |
| Contacts Classification | 32Signal |
| Operating Temperature | -65 to 175 °C |
| Product Depth | 32.5 mm |
| Product Height | 46 mm |
| Product Length | 46 mm |
| Replacement Part Number | PART-DTS24W19-32UN |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
TE Connectivity | AMPD38999 26JG35PN-LC CONN PLUG ELEC STR Download PDF datasheet for D38999 26JG35PN-LC.pdf |
|
Molex | Conn Mini-C F 3 POS ST Cable Mount 3 Terminal 1 Port Download PDF datasheet for 1300170004.pdf |
|
TE Connectivity | AMPD38999 26JF35SN-LC CONN RCPT ELEC WAL Download PDF datasheet for D38999 26JF35SN-LC.pdf |
|
TE Connectivity | Conn MIL-C-38999 Circular SKT 79 POS Crimp ST Cable Mount 79 Terminal 1 Port Download PDF datasheet for D38999 26MG35SN.pdf |
|
Amphenol | MINI DIN CONNECTORS G18 SERIES - |
|
TE Connectivity | Conn MIL-DTL-38999 Circular SKT 55 POS Solder ST Flange Mount 55 Terminal 1 Port Download PDF datasheet for DTS20W17-35MN.pdf |
|
Amphenol | Conn Circular PIN 1 POS Screw ST Box Mount 1 Terminal 1 Port Download PDF datasheet for P3102E-22-10PE(SP).pdf |
|
TE Connectivity | AMPD38999 26JH35PN-LC CONN RCPT ELEC WAL Download PDF datasheet for D38999 26JH35PN-LC.pdf |
|
TE Connectivity | AMPD38999 20JB5SN-LC CONN RCPT ELEC WALL Download PDF datasheet for D38999 20JB5SN-LC.pdf |
|
Molex | Conn Housing PL 9 POS 1.25mm ST Cable Mount Poly Bag Download PDF datasheet for 502380-0901.pdf |