| Part Number | RL73K3AR10J |
|---|---|
| Manufacturer | TE Connectivity |
| Quantity in stock | 310200 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Res Thick Film 2512 0.1 Ohm 5% 1W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD Embossed Plastic T R |
| Category | Resistor |
| Family | Resistor Fixed Single-Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | RL73K3AR10J |
| Datasheet download |
| Part Number | RL73K3AR10J |
|---|---|
| Mounting | Surface Mount |
| Power Rating | 1 W |
| Max Processing Temp | 245|260 |
| Resistance Value | 100 MOhm |
| Operating Temperature | -55 to 155 °C |
| Rad Hard | No |
| Case Style | Molded |
| Case Size | 2512 |
| Temperature Coefficient | ±200 ppm/°C |
| Product Dimensions | 6.35 x 3.1 x 0.6 mm |
| Tolerance | 5 % |
| Product Depth | 3.1 mm |
| Product Height | 0.6 mm |
| Product Length | 6.35 mm |
| Replacement Part Number | PART-RL73K3AR10J |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Stackpole | Res Metal Foil 0402 10m Ohm 1% 1 8W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD Paper T R Download PDF datasheet for CSRF0402FT10L0.pdf |
|
Panasonic | Res Thick Film 0402 3.92K Ohm 1% 1 10W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R Download PDF datasheet for ERJ2RKF3921X.pdf |
|
Vishay | Res Thick Film 0603 49.9 Ohm 1% 1 10W \u00b1100ppm \u00b0C 0.01% Molded SMD SMD Tray Download PDF datasheet for M55342K12B49D9RWB.pdf |
|
Panasonic | Res Thin Film 0402 22K Ohm 0.1% 1 16W \u00b125ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R Download PDF datasheet for ERA2AEB223X.pdf |
|
ROHM | Res Thick Film 0805 680KOhm 5% 1 8W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD Paper T R Download PDF datasheet for MCR10FZPJ684.pdf |
|
Panasonic | Res Thick Film 0201 115K Ohm 1% 1 20W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD SMD T R Download PDF datasheet for ERJ1GNF1153C.pdf |
|
ROHM | Res Thick Film 0201 75 Ohm 5% 1 24W \u00b1250ppm \u00b0C Molded SMD Paper T R Download PDF datasheet for MCR006YRTJ750.pdf |
|
Vishay | RES THNFLM D55342E 1206 22.1K OHM 1% 25PPM 0.01% Download PDF datasheet for D55342E07B22E1RT3.pdf |
|
Vishay | Res Thick Film 0603 7.15K Ohm 1% 1 10W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD Paper T R Download PDF datasheet for CRCW06037K15FKEAC.pdf |
|
ROHM | Res Thick Film 0603 1.62K Ohm 1% 1 10W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD Paper T R Download PDF datasheet for MCR03EZPFX1621.pdf |