| Part Number | CLC007BM NOPB |
|---|---|
| Manufacturer | Texas Instruments |
| Quantity in stock | 104410 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Cable Driver 1TX 400Mbps 8-Pin SOIC N Rail |
| Category | Communication |
| Family | Transceivers Misc |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | CLC007BM NOPB |
| Datasheet download |
| Part Number | CLC007BM NOPB |
|---|---|
| Power Supply Type | Single |
| Maximum Single Supply Voltage | 5.5 V |
| Supplier Package | SOIC N |
| Number of Transmitters | 1 |
| Max Processing Temp | 260 |
| Rad Hard | No |
| Lead Finish | Matte Tin |
| Mounting | Surface Mount |
| Type | Cable Driver |
| Protocols Supported | ATM|SDH|SMPTE |
| Product Dimensions | 4.9 x 3.9 x 1.45 mm |
| Minimum Single Supply Voltage | 4.5 V |
| MSL Level | 1 |
| Pin Count | 8 |
| Maximum Supply Current | 47 mA |
| Maximum Data Rate | 400 Mbps |
| Package | 8SOIC N |
| Replacement Part Number | PART-CLC007BM NOPB |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
NXP | LIN Transceiver 1TX 1RX 20KBd 8-Pin HVSON EP T R Download PDF datasheet for TJA1028TK 3V3 20:1.pdf |
|
Cirrus Logic | Digital Audio Interface Receiver 1RX 28-Pin QFN EP Download PDF datasheet for CS8416-CNZ.pdf |
|
Macom Technologies | DUAL XAUI-KR PHY - |
|
Maxim Integrated | Single-Chip Transceiver 100-Pin CS-BGA T R Download PDF datasheet for DS3177N+T.pdf |
|
STMicroelectronics | Transceiver IC 1TX 1RX 400Kbps 26-Pin QFN T R Download PDF datasheet for L6360TR.pdf |
|
Infineon | LIN Transceiver 1TX 1RX 20KBd 8-Pin DSO - |
|
Macom Technologies | SERIAL 10GBPS-TO-XAUI TRANSCEIVER Download PDF datasheet for QT2025PRKDB-1.pdf |
|
Texas Instruments | Transceiver 1TX 1RX 80-Pin HTQFP EP Tray Download PDF datasheet for TSB81BA3PFP.pdf |
|
Texas Instruments | Transceiver 1TX 1RX 11.7Gbps 32-Pin VQFN EP T R Download PDF datasheet for ONET1130EPRSMT.pdf |
|
NXP | SYSTEM BASIS CHIP GEN2 WITH HIGH SPEED CAN AND LIN INTERFACE Download PDF datasheet for MCZ33904C3EKR2.pdf |