| Part Number | TFP401APZPG4 |
|---|---|
| Manufacturer | Texas Instruments |
| Quantity in stock | 383540 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Digital Receiver 3RX 100-Pin HTQFP EP Tray |
| Category | Communication |
| Family | Transceivers Misc |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | TFP401APZPG4 |
| Datasheet download |
| Part Number | TFP401APZPG4 |
|---|---|
| Type | Digital Receiver |
| Maximum Supply Current | 370 mA |
| Lead Finish | Gold |
| Power Supply Type | Quad |
| Supplier Package | HTQFP EP |
| Screening Level | Commercial |
| Operating Temperature | 0 to 70 °C |
| Pin Count | 100 |
| Rad Hard | No |
| Protocols Supported | DVI 1.0 |
| Number of Receivers | 3 |
| Minimum Dual Supply Voltage | 3 V |
| Maximum Dual Supply Voltage | 3.6 V |
| Mounting | Surface Mount |
| Max Processing Temp | 260 |
| MSL Level | 3 |
| Product Dimensions | 14 x 14 x 1 mm |
| Package | 100HTQFP EP |
| Replacement Part Number | PART-TFP401APZPG4 |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
NXP | LIN Transceiver 1TX 1RX 20KBd 8-Pin SO T R Download PDF datasheet for TJA1021T 20 C,118.pdf |
|
Intersil | RS-232 TRANSMITTERS RECEIVERS - |
|
NXP | LIN Transceiver 2 TX 2 RX 20KBd 14-Pin HVSON EP T R Download PDF datasheet for TJA1022TK,118.pdf |
|
Cirrus Logic | Digital Audio Interface Receiver 1RX 28-Pin TSSOP Download PDF datasheet for CS8416-CZZ.pdf |
|
STMicroelectronics | Bus Driver 1RX 130KBd 8-Pin SO N T R Download PDF datasheet for L9613B013TR.pdf |
|
Maxim Integrated | USB Transceiver 1TX 1RX 12Mbps 32-Pin TQFN EP T R Download PDF datasheet for MAX3301EETJ+T.pdf |
|
Cirrus Logic | Digital Audio Transmitter 1TX 28-Pin TSSOP Download PDF datasheet for CS8406-CZZR.pdf |
|
Nexperia | 74AVC1T45GS X2SON6 Download PDF datasheet for 74AVC1T45GS,132.pdf |
|
Infineon | LIN Transceiver 1TX 1RX 20Kbps 8-Pin DSO T R Download PDF datasheet for TLE72593GEXUMA1.pdf |
|
Nexperia | Translating Transceiver 2TX 2RX 500Mbps 6-Pin TSSOP Download PDF datasheet for 74AVC1T45GW-Q100H.pdf |