| Part Number | 564R60GAD22 |
|---|---|
| Manufacturer | Vishay |
| Quantity in stock | 387110 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Cap Ceramic 0.0022uF 6000V Z5U 20% (13.5 X 6.1mm) Radial 9.5mm 105\u00b0C Bulk |
| Category | Capacitors |
| Family | Capacitor Ceramic Singlelayer |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | 564R60GAD22 |
| Datasheet download |
| Part Number | 564R60GAD22 |
|---|---|
| Package/Case | 13.5(Max) X 6.1(Max) |
| Termination Style | Radial |
| Product Dimensions | 6.1 mm |
| Lead Pitch For Radial | 9.5 mm |
| Seated Plane Height | 18.3 mm |
| Operating Temperature | -25 to 105 °C |
| Rad Hard | No |
| Capacitance Value | 0.0022 uF |
| Max Processing Temp | 260 |
| Lead Finish | Tin |
| Dielectric | Z5U |
| Mounting | Through Hole |
| Tolerance | 20 % |
| Voltage(DC) | 6 kV |
| Product Depth | 6.1(Max) mm |
| Product Diameter | 13.5(Max) mm |
| Replacement Part Number | PART-564R60GAD22 |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Vishay | Cap Ceramic 0.01uF 3000V Z5U 20% (20 X 4.7mm) Radial 9.5mm 105\u00b0C Bulk Download PDF datasheet for 564R30GAS10.pdf |
|
Vishay | Cap Ceramic 0.0055uF 400VAC 250VAC Y5U 20% (13.5 X 4.7mm) Radial 6.4mm Bulk Download PDF datasheet for 30LVSD55-R.pdf |
|
Kyocera | Resonator 4MHz 3-Pin CSMD Bulk Download PDF datasheet for PBRV4.00MR50Y000.pdf |
|
Vishay | Cap Ceramic 0.01uF 1000V Y5V -20% to 80% (11 X 4mm) Radial 5mm 85\u00b0C T R Download PDF datasheet for S103Z43Y5VN6TJ5R.pdf |
|
KEMET | Cap Ceramic 47pF 500VAC 760VAC Y5S 20% (8 X 6 X 11mm) Radial 12.5mm 125\u00b0C Bulk Download PDF datasheet for ERP610W470MED0.pdf |
|
Vishay | Cap Ceramic 330pF 400VAC 500VAC X7R 10% (8.4 X 5.7mm) Radial 9.5mm Bulk Download PDF datasheet for 440LT33-R.pdf |
|
Vishay | Cap Ceramic 0.0025uF 440VAC 250VAC 20% (9 X 4.5mm) Radial 5mm Ammo Pack Download PDF datasheet for WYO252MCMBLAKR.pdf |
|
Murata Manufacturing | Cap Ceramic 0.001uF 2000V B 10% (8 X 5mm) Radial 5mm 85\u00b0C Bulk Download PDF datasheet for DEBB33D102KB2B.pdf |
|
Murata Manufacturing | Cap Ceramic 0.001uF 250VAC E 20% (7 X 7mm) Radial 10mm Bulk Download PDF datasheet for DE1E3KX102MA4BL01.pdf |
|
Vishay | Cap Ceramic 0.0015uF 1000V Y5R 10% (11 X 4.5mm) Radial 5mm 125\u00b0C Ammo Pack Download PDF datasheet for F152K43Y5RN6UJ5R.pdf |