| Part Number | A330J15C0GF5TAA |
|---|---|
| Manufacturer | Vishay |
| Quantity in stock | 223850 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Cap Ceramic 33pF 50V C0G 5% Axial 125\u00b0C T R |
| Category | Capacitors |
| Family | Capacitor Ceramic Multilayer |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | A330J15C0GF5TAA |
| Datasheet download |
| Part Number | A330J15C0GF5TAA |
|---|---|
| Voltage(DC) | 50 V |
| Lead Diameter | 0.5 mm |
| Capacitance Value | 33 pF |
| Package/Case | 2.5(Max) X 3.8(Max) |
| Mounting | Through Hole |
| Case Style | Dipped |
| Rad Hard | No |
| Tolerance | 5 % |
| Lead Finish | Tin |
| Dielectric | C0G |
| Operating Temperature | -55 to 125 °C |
| Product Dimensions | 3.8 mm |
| Max Processing Temp | 260 |
| Termination Style | Axial |
| Product Diameter | 2.5(Max) mm |
| Product Length | 3.8(Max) mm |
| Product Weight | 0.14 gram |
| Replacement Part Number | PART-A330J15C0GF5TAA |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Vishay | Cap Ceramic 22pF 100V C0G 5% Radial 5mm 125\u00b0C Ammo Pack Download PDF datasheet for K220J15C0GH5UH5.pdf |
|
Samsung Electro-Mechanics | Cap Ceramic 22uF 16V X5R 20% SMD 1206 85\u00b0C Cardboard T R Download PDF datasheet for CL31A226MOCLNNC.pdf |
|
AVX | Cap Ceramic 680pF 1000V X7R 10% SMD 1206 125\u00b0C T R Download PDF datasheet for 1206AC681KAT1A.pdf |
|
AVX | Cap Ceramic 0.47uF 6.3V X5R 10% SMD 0201 85\u00b0C T R Download PDF datasheet for CM03X5R474K06AH.pdf |
|
AVX | Multilayer Ceramic Chip Capacitors - |
|
TAIYO YUDEN | Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD SMT 0.01uF 16V X7R + -10% 0402 Gen Purp - |
|
Vishay | Cap Ceramic 0.39uF 25V X7R 10% SMD 1206 125\u00b0C Plastic T R Download PDF datasheet for VJ1206Y394KXXTW1BC.pdf |
|
KEMET | Cap Ceramic 0.001uF 50V C0G 5% SMD 1206 125\u00b0C Bulk Download PDF datasheet for C1206C102J5GAC.pdf |
|
AVX | Cap Ceramic 0.01uF 50V X7R 10% SMD 0603 125\u00b0C Paper T R Download PDF datasheet for ESD35C103K4T2A-18.pdf |
|
AVX | Cap Ceramic 220pF 200V C0G 5% SMD 1206 125\u00b0C Paper T R Download PDF datasheet for 12062A221JAT2A.pdf |