CHP2010L4R70KBW Vishay
CHP2010L4R70KBW Images
Please contact us for more photos of CHP2010L4R70KBW
Part Number CHP2010L4R70KBW
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 2010 4.7 Ohm 10% 1W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD Waffle Pack
Category Resistor
Family Resistor Fixed Single-Surface Mount
ROHS Compliant Yes
MSL Level CHP2010L4R70KBW
Datasheet download CHP2010L4R70KBW.pdf
Request Quotation for CHP2010L4R70KBW
CHP2010L4R70KBW Specifications
Part Number CHP2010L4R70KBW
Military Standard
Failure Rate
Package Type SMD
Type Thick Film
Tolerance 10 %
Max Processing Temp 260
Rad Hard No
Pin Count 2
Case Style Molded
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Case Size 2010
Product Dimensions 5.08 x 2.54 x 0.5
Termination Style Wraparound
Lead Finish Tin|Lead Over Nickel
Mounting Surface Mount
Power Rating 1 W
Resistance Value 4.7 Ohm
Supplier Package 2010
Operating Temperature -55 to 155 °C
MSL Level 1
Product Depth 2.54 mm
Product Height 0.5 mm
Product Length 5.08 mm