CRCW04024K70JNED Vishay
CRCW04024K70JNED Images
Please contact us for more photos of CRCW04024K70JNED
Part Number CRCW04024K70JNED
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0402 4.7K Ohm 5% 1 16W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level CRCW04024K70JNED
Datasheet download CRCW04024K70JNED.pdf
Request Quotation for CRCW04024K70JNED
CRCW04024K70JNED Specifications
Part Number CRCW04024K70JNED
MSL Level 1
Power Rating 0.0625 W
Operating Temperature -55 to 155 °C
Lead Finish Tin
Resistance Value 4.7 kOhm
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Product Dimensions 1 x 0.5 x 0.35 mm
Case Style Molded
Rad Hard No
Tolerance 5 %
Max Processing Temp 260
Product Depth 0.5 mm
Product Height 0.35 mm
Product Length 1 mm