MCR01MZPF2802 ROHM
MCR01MZPF2802 Images
Please contact us for more photos of MCR01MZPF2802
Part Number MCR01MZPF2802
Manufacturer ROHM
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0402 28K Ohm 1% 1 16W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level MCR01MZPF2802
Datasheet download MCR01MZPF2802.pdf
Request Quotation for MCR01MZPF2802
MCR01MZPF2802 Specifications
Part Number MCR01MZPF2802
Mounting Surface Mount
Case Size 0402
Tolerance 1 %
Operating Temperature -55 to 155 °C
Product Dimensions 1 x 0.5 x 0.35
Lead Finish Tin Over Nickel
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Package Type SMD
Power Rating 0.0625 W
Resistance Value 28 kOhm
Termination Style Wraparound
Military Standard
Failure Rate
Supplier Package 0402
Pin Count 2
Rad Hard No
Case Style Molded
Max Processing Temp 260
Type Thick Film
Product Depth 0.5 mm
Product Height 0.35 mm
Product Length 1 mm