CRCW0603100KJNEAC Vishay
CRCW0603100KJNEAC Images
Please contact us for more photos of CRCW0603100KJNEAC
Part Number CRCW0603100KJNEAC
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0603 100K Ohm 5% 1 10W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level CRCW0603100KJNEAC
Datasheet download CRCW0603100KJNEAC.pdf
Request Quotation for CRCW0603100KJNEAC
CRCW0603100KJNEAC Specifications
Part Number CRCW0603100KJNEAC
Mounting Surface Mount
MSL Level 1
Power Rating 0.1 W
Resistance Value 100 kOhm
Case Size 0603
Operating Temperature -55 to 155 °C
Termination Style Wraparound
Package Type SMD
Type Thick Film
Failure Rate
Military Standard
Lead Finish Pure Tin Over Nickel
Product Dimensions 1.55 x 0.85 x 0.45
Rad Hard No
Supplier Package 0603
Case Style Molded
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Tolerance 5 %
Max Processing Temp 260
Pin Count 2
Product Depth 0.85 mm
Product Height 0.45 mm
Product Length 1.55 mm