CRCW0603150RJNEAC Vishay
CRCW0603150RJNEAC Images
Please contact us for more photos of CRCW0603150RJNEAC
Part Number CRCW0603150RJNEAC
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0603 150 Ohm 5% 1 10W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level CRCW0603150RJNEAC
Datasheet download CRCW0603150RJNEAC.pdf
Request Quotation for CRCW0603150RJNEAC
CRCW0603150RJNEAC Specifications
Part Number CRCW0603150RJNEAC
Mounting Surface Mount
Operating Temperature -55 to 155 °C
Resistance Value 150 Ohm
MSL Level 1
Power Rating 0.1 W
Case Size 0603
Termination Style Wraparound
Failure Rate
Military Standard
Pin Count 2
Supplier Package 0603
Lead Finish Pure Tin Over Nickel
Product Dimensions 1.55 x 0.85 x 0.45
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Package Type SMD
Rad Hard No
Max Processing Temp 260
Tolerance 5 %
Case Style Molded
Type Thick Film
Product Depth 0.85 mm
Product Height 0.45 mm
Product Length 1.55 mm