CRCW060316R0JNEA Vishay
CRCW060316R0JNEA Images
Please contact us for more photos of CRCW060316R0JNEA
Part Number CRCW060316R0JNEA
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0603 16 Ohm 5% 1 10W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper T R
Category Resistor
Family Resistor Fixed Single-Surface Mount
ROHS Compliant Yes
MSL Level CRCW060316R0JNEA
Datasheet download CRCW060316R0JNEA.pdf
Request Quotation for CRCW060316R0JNEA
CRCW060316R0JNEA Specifications
Part Number CRCW060316R0JNEA
Product Dimensions 1.55 x 0.85 x 0.45 mm
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Max Processing Temp 260
Rad Hard No
Case Style Molded
Tolerance 5 %
Resistance Value 16 Ohm
Mounting Surface Mount
Power Rating 0.1 W
MSL Level 1
Operating Temperature -55 to 155 °C
Case Size 0603
Lead Finish Tin
Product Depth 0.85 mm
Product Height 0.45 mm
Product Length 1.55 mm