CRCW0603200RFKEAC Vishay
CRCW0603200RFKEAC Images
Please contact us for more photos of CRCW0603200RFKEAC
Part Number CRCW0603200RFKEAC
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0603 200 Ohm 1% 1 10W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level CRCW0603200RFKEAC
Datasheet download CRCW0603200RFKEAC.pdf
Request Quotation for CRCW0603200RFKEAC
CRCW0603200RFKEAC Specifications
Part Number CRCW0603200RFKEAC
Mounting Surface Mount
Maximum Processing Temperature 260 °C
Case Size 0603
Resistance Value 200 Ohm
Temperature Coefficient 100 ppm/°C
Package Dimensions 1.55 x 0.85 x 0.45 mm
Tolerance 1 %
Operating Temperature -55 to 155 °C
Failure Rate
Military Standard
Power Rating 1|10 W
Package Type SMD
Type Thick Film
Rad Hard No
Supplier Package 0603
Moisture Sensitivity Level 1
Pin Count 2
Case Style Molded
Lead Finish Pure Tin Over Nickel
Termination Style Wraparound
Product Depth 0.85 mm
Product Height 0.45 mm
Product Length 1.55 mm