CRCW0603402RFKEA Vishay
CRCW0603402RFKEA Images
Please contact us for more photos of CRCW0603402RFKEA
Part Number CRCW0603402RFKEA
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0603 402 Ohm 1% 1 10W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level CRCW0603402RFKEA
Datasheet download CRCW0603402RFKEA.pdf
Request Quotation for CRCW0603402RFKEA
CRCW0603402RFKEA Specifications
Part Number CRCW0603402RFKEA
Resistance Value 402 Ohm
Product Dimensions 1.55 x 0.85 x 0.45 mm
MSL Level 1
Operating Temperature -55 to 155 °C
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Tolerance 1 %
Product Depth 0.85 mm
Product Height 0.45 mm
Product Length 1.55 mm