CRCW060347K0FKEAC Vishay
CRCW060347K0FKEAC Images
Please contact us for more photos of CRCW060347K0FKEAC
Part Number CRCW060347K0FKEAC
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0603 47K Ohm 1% 1 10W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level CRCW060347K0FKEAC
Datasheet download CRCW060347K0FKEAC.pdf
Request Quotation for CRCW060347K0FKEAC
CRCW060347K0FKEAC Specifications
Part Number CRCW060347K0FKEAC
Termination Style Wraparound
Failure Rate
Military Standard
Package Type SMD
Type Thick Film
Supplier Package 0603
Rad Hard No
Product Dimensions 1.55 x 0.85 x 0.45
Pin Count 2
Max Processing Temp 260
Case Style Molded
Lead Finish Pure Tin Over Nickel
Mounting Surface Mount
Resistance Value 47 kOhm
Case Size 0603
Power Rating 0.1 W
MSL Level 1
Tolerance 1 %
Operating Temperature -55 to 155 °C
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Product Depth 0.85 mm
Product Height 0.45 mm
Product Length 1.55 mm