CRCW0805120RDHEAP Vishay
CRCW0805120RDHEAP Images
Please contact us for more photos of CRCW0805120RDHEAP
Part Number CRCW0805120RDHEAP
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0805 120 Ohm 0.5% 1 8W \u00b150ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper T R
Category Resistor
Family Resistor Fixed Single-Surface Mount
ROHS Compliant Yes
MSL Level CRCW0805120RDHEAP
Datasheet download CRCW0805120RDHEAP.pdf
Request Quotation for CRCW0805120RDHEAP
CRCW0805120RDHEAP Specifications
Part Number CRCW0805120RDHEAP
Tolerance 0.5 %
Case Size 0805
Package Type SMD
Operating Temperature -55 to 155 °C
Temperature Coefficient ±50 ppm/°C
Mounting Surface Mount
Power Rating 0.125 W
Resistance Value 120 Ohm
Product Dimensions 2 x 1.25 x 0.45 mm
Rad Hard No
Type Thick Film
Case Style Molded
Product Depth 1.25 mm
Product Height 0.45 mm
Product Length 2 mm