ERJP03F2002V Panasonic
ERJP03F2002V Images
Please contact us for more photos of ERJP03F2002V
Part Number ERJP03F2002V
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0603 20K Ohm 1% 1 5W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD Punched Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJP03F2002V
Datasheet download ERJP03F2002V.pdf
Request Quotation for ERJP03F2002V
ERJP03F2002V Specifications
Part Number ERJP03F2002V
Mounting Surface Mount
Power Rating 0.2 W
Case Size 0603
Operating Temperature -55 to 155 °C
Product Dimensions 1.6 x 0.8 x 0.45
Lead Finish Tin
Tolerance 1 %
Termination Style Wraparound
Resistance Value 20 kOhm
Supplier Package 0603
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Rad Hard No
Pin Count 2
Case Style Molded
Max Processing Temp 260
Product Depth 0.8 mm
Product Height 0.45 mm
Product Length 1.6 mm