CRCW08051K80JNEA Vishay
CRCW08051K80JNEA Images
Please contact us for more photos of CRCW08051K80JNEA
Part Number CRCW08051K80JNEA
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0805 1.8K Ohm 5% 1 8W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level CRCW08051K80JNEA
Datasheet download CRCW08051K80JNEA.pdf
Request Quotation for CRCW08051K80JNEA
CRCW08051K80JNEA Specifications
Part Number CRCW08051K80JNEA
Product Dimensions 2 x 1.25 x 0.45 mm
Case Style Molded
Rad Hard No
Tolerance 5 %
Max Processing Temp 260
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Mounting Surface Mount
Operating Temperature -55 to 155 °C
MSL Level 1
Lead Finish Tin
Resistance Value 1.8 kOhm
Case Size 0805
Power Rating 0.125 W
Product Depth 1.25 mm
Product Height 0.45 mm
Product Length 2 mm