CRCW080520K0DHEAP Vishay
CRCW080520K0DHEAP Images
Please contact us for more photos of CRCW080520K0DHEAP
Part Number CRCW080520K0DHEAP
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0805 20K Ohm 0.5% 1 8W \u00b150ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level CRCW080520K0DHEAP
Datasheet download CRCW080520K0DHEAP.pdf
Request Quotation for CRCW080520K0DHEAP
CRCW080520K0DHEAP Specifications
Part Number CRCW080520K0DHEAP
Tolerance 0.5 %
Mounting Surface Mount
Operating Temperature -55 to 155 °C
Temperature Coefficient ±50 ppm/°C
Package Type SMD
MSL Level 1
Power Rating 0.125 W
Case Size 0805
Lead Finish Tin
Resistance Value 20 kOhm
Product Dimensions 2 x 1.25 x 0.45 mm
Rad Hard No
Max Processing Temp 260
Type Thick Film
Case Style Molded
Product Depth 1.25 mm
Product Height 0.45 mm
Product Length 2 mm