CRCW0805390KFKEAC Vishay
CRCW0805390KFKEAC Images
Please contact us for more photos of CRCW0805390KFKEAC
Part Number CRCW0805390KFKEAC
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0805 390K Ohm 1% 1 8W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level CRCW0805390KFKEAC
Datasheet download CRCW0805390KFKEAC.pdf
Request Quotation for CRCW0805390KFKEAC
CRCW0805390KFKEAC Specifications
Part Number CRCW0805390KFKEAC
Resistance Value 390 kOhm
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
MSL Level 1
Tolerance 1 %
Product Dimensions 2 x 1.25 x 0.45
Mounting Surface Mount
Case Size 0805
Power Rating 0.125 W
Operating Temperature -55 to 155 °C
Failure Rate
Military Standard
Package Type SMD
Type Thick Film
Rad Hard No
Pin Count 2
Supplier Package 0805
Case Style Molded
Max Processing Temp 260
Lead Finish Pure Tin Over Nickel
Termination Style Wraparound
Product Depth 1.25 mm
Product Height 0.45 mm
Product Length 2 mm