CRCW080547K0FKEB Vishay
CRCW080547K0FKEB Images
Please contact us for more photos of CRCW080547K0FKEB
Part Number CRCW080547K0FKEB
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0805 47K Ohm 1% 1 8W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level CRCW080547K0FKEB
Datasheet download CRCW080547K0FKEB.pdf
Request Quotation for CRCW080547K0FKEB
CRCW080547K0FKEB Specifications
Part Number CRCW080547K0FKEB
Operating Temperature -55 to 155 °C
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
MSL Level 1
Tolerance 1 %
Product Dimensions 2 x 1.25 x 0.45
Mounting Surface Mount
Power Rating 0.125 W
Case Size 0805
Resistance Value 47 kOhm
Termination Style Wraparound
Failure Rate
Military Standard
Package Type SMD
Type Thick Film
Rad Hard No
Pin Count 2
Case Style Molded
Supplier Package 0805
Max Processing Temp 260
Lead Finish Pure Tin Over Nickel
Product Depth 1.25 mm
Product Height 0.45 mm
Product Length 2 mm
Product Weight 5.5 mg
Replacement Part Number PART-CRCW080547K0FKEB
Weight Contact us
Country of Origin -
Related parts for CRCW080547K0FKEB
Image Part Number and Brand Brief Description and PDF Datasheet
TE Connectivity
Res Thin Film 0603 1K Ohm 0.1% 1 16W \u00b110ppm \u00b0C Molded SMD T R