CRCW08057K50DHEAP Vishay
CRCW08057K50DHEAP Images
Please contact us for more photos of CRCW08057K50DHEAP
Part Number CRCW08057K50DHEAP
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0805 7.5K Ohm 0.5% 1 8W \u00b150ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level CRCW08057K50DHEAP
Datasheet download CRCW08057K50DHEAP.pdf
Request Quotation for CRCW08057K50DHEAP
CRCW08057K50DHEAP Specifications
Part Number CRCW08057K50DHEAP
Tolerance 0.5 %
Case Size 0805
Mounting Surface Mount
Power Rating 0.125 W
Temperature Coefficient ±50 ppm/°C
Operating Temperature -55 to 155 °C
Lead Finish Tin
MSL Level 1
Package Type SMD
Resistance Value 7.5 kOhm
Product Dimensions 2 x 1.25 x 0.45 mm
Rad Hard No
Max Processing Temp 260
Type Thick Film
Case Style Molded
Product Depth 1.25 mm
Product Height 0.45 mm
Product Length 2 mm