CRCW020168K0FKED Vishay
CRCW020168K0FKED Images
Please contact us for more photos of CRCW020168K0FKED
Part Number CRCW020168K0FKED
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0201 68K Ohm 1% 1 20W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level CRCW020168K0FKED
Datasheet download CRCW020168K0FKED.pdf
Request Quotation for CRCW020168K0FKED
CRCW020168K0FKED Specifications
Part Number CRCW020168K0FKED
Case Size 0201
Product Dimensions 0.6 x 0.3 x 0.23 mm
Tolerance 1 %
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Rad Hard No
Case Style Molded
Operating Temperature -55 to 155 °C
Resistance Value 68 kOhm
MSL Level 1
Power Rating 0.05 W
Product Depth 0.3 mm
Product Height 0.23 mm
Product Length 0.6 mm