MMU01020C1209FB300 Vishay
MMU01020C1209FB300 Images
Please contact us for more photos of MMU01020C1209FB300
Part Number MMU01020C1209FB300
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thin Film 0102(0805) 12 Ohm 1% 1 5W \u00b150ppm \u00b0C Conformal Melf SMD Blister T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level MMU01020C1209FB300
Datasheet download MMU01020C1209FB300.pdf
Request Quotation for MMU01020C1209FB300
MMU01020C1209FB300 Specifications
Part Number MMU01020C1209FB300
Resistance Value 12 Ohm
Case Style Conformal
Max Processing Temp 260
Case Size 0102(0805)
Rad Hard No
Mounting Surface Mount
Operating Temperature -55 to 125 °C
Product Dimensions 2.2 mm
Lead Finish Tin
Temperature Coefficient ±50 ppm/°C
Tolerance 1 %
Product Diameter 1.1 mm
Product Length 2.2 mm