CRCW120647R0FKEA Vishay
CRCW120647R0FKEA Images
Please contact us for more photos of CRCW120647R0FKEA
Part Number CRCW120647R0FKEA
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 1206 47 Ohm 1% 1 4W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level CRCW120647R0FKEA
Datasheet download CRCW120647R0FKEA.pdf
Request Quotation for CRCW120647R0FKEA
CRCW120647R0FKEA Specifications
Part Number CRCW120647R0FKEA
Case Size 1206
Tolerance 1 %
Operating Temperature -55 to 155 °C
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Mounting Surface Mount
Power Rating 0.25 W
Resistance Value 47 Ohm
Product Dimensions 3.2 x 1.6 x 0.55 mm
Product Depth 1.6 mm
Product Height 0.55 mm
Product Length 3.2 mm