CRCW12064K70FKEA Vishay
CRCW12064K70FKEA Images
Please contact us for more photos of CRCW12064K70FKEA
Part Number CRCW12064K70FKEA
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 1206 4.7K Ohm 1% 1 4W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level CRCW12064K70FKEA
Datasheet download CRCW12064K70FKEA.pdf
Request Quotation for CRCW12064K70FKEA
CRCW12064K70FKEA Specifications
Part Number CRCW12064K70FKEA
Mounting Surface Mount
Tolerance 1 %
Resistance Value 4.7 kOhm
Operating Temperature -55 to 155 °C
Lead Finish Tin
MSL Level 1
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Product Dimensions 3.2 x 1.6 x 0.55 mm
Case Size 1206
Product Depth 1.6 mm
Product Height 0.55 mm
Product Length 3.2 mm