CRCW121815R0FKEK Vishay
CRCW121815R0FKEK Images
Please contact us for more photos of CRCW121815R0FKEK
Part Number CRCW121815R0FKEK
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 1218 15 Ohm 1% 1W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Blister T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level CRCW121815R0FKEK
Datasheet download CRCW121815R0FKEK.pdf
Request Quotation for CRCW121815R0FKEK
CRCW121815R0FKEK Specifications
Part Number CRCW121815R0FKEK
Failure Rate
Military Standard
Package Type SMD
Type Thick Film
Max Processing Temp 260
Case Size 1218
Power Rating 1 W
Mounting Surface Mount
Product Dimensions 3.2 x 4.6 x 0.55 mm
Operating Temperature -55 to 155 °C
Lead Finish Tin
Resistance Value 15 Ohm
Tolerance 1 %
MSL Level 1
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Product Depth 4.6 mm
Product Height 0.55 mm
Product Length 3.2 mm