| Part Number | ICM2824ER701V |
|---|---|
| Manufacturer | Vishay |
| Quantity in stock | 168850 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind Common Mode Choke 700 Ohm 25% 100MHz 4A 2824 T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | ICM2824ER701V |
| Datasheet download |
| Part Number | ICM2824ER701V |
|---|---|
| Operating Temperature | -25 to 85 °C |
| Rad Hard | No |
| Package/Case | 2824 |
| Test Frequency | 100 MHz |
| Tolerance | 25 % |
| Product Dimensions | 7 x 6 x 4(Max) |
| Pin Count | 4 |
| Supplier Package | 2824 |
| Product Depth | 6 mm |
| Product Height | 4(Max) mm |
| Product Length | 7 mm |
| Replacement Part Number | PART-ICM2824ER701V |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
TAIYO YUDEN | Ind Power Chip Wirewound 2.2uH 20% 7.96MHz Ferrite 560mA 0603 T R Download PDF datasheet for CBMF1608T2R2M.pdf |
|
Sumida | Ind Power Shielded Wirewound 22uH 20% 100KHz Ferrite 1.7A Carrier T R Download PDF datasheet for CDRR75NP-220MC.pdf |
|
Eaton | Ind Power Wirewound 560nH 10% 100KHz Ferrite 26A T R Download PDF datasheet for HCF1007-R56-R.pdf |
|
Murata Manufacturing | Ind RF Chip Multi-Layer 33nH 5% 100MHz 12Q-Factor Air 300mA 0603 Paper T R Download PDF datasheet for LQG18HN33NJ00D.pdf |
|
AVX | SMD HIGH-Q RF INDUCTOR Download PDF datasheet for L08053R9CEW.pdf |
|
Panasonic | Ind High Frequency Chip Laser Cut 27nH 5% 100MHz 10Q-Factor Ceramic 300mA 0603 T R Download PDF datasheet for ELJRE27NJFA.pdf |
|
Pulse | Ind Power Wirewound 1uH 20% 100KHz 17.5A T R Download PDF datasheet for PG0871.102NLT.pdf |
|
Eaton | IND,FLAT PAC,150NH ,2 PADS,SMT - |
|
Vishay | Ind Chip Bead Array 1KOhm 25% 100MHz Ferrite 50mA 1206 T R Download PDF datasheet for ILAS1206ER102V.pdf |
|
Bourns | Ind Power Wirewound 3.3uH 20% 1KHz 28Q-Factor Ferrite 2.15A T R Download PDF datasheet for SDR0403-3R3ML.pdf |