| Part Number | IFSC0806AZER2R2M01 |
|---|---|
| Manufacturer | Vishay |
| Quantity in stock | 589740 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind High Current Shielded Wirewound 2.2uH 20% 100KHz 1.3A 0806 T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | IFSC0806AZER2R2M01 |
| Datasheet download |
| Part Number | IFSC0806AZER2R2M01 |
|---|---|
| Technology | Wirewound |
| Test Frequency | 100 kHz |
| Package/Case | 0806 |
| Max Processing Temp | 260 |
| Rad Hard | No |
| MSL Level | 1 |
| Tolerance | 20 % |
| Protection Style | Shielded |
| Operating Temperature | -55 to 125 °C |
| Lead Finish | Tin |
| Product Dimensions | 2.2 x 1.8 x 1 mm |
| Type | High Current |
| Product Depth | 1.8 mm |
| Product Height | 1 mm |
| Product Length | 2.2 mm |
| Replacement Part Number | PART-IFSC0806AZER2R2M01 |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
TDK | Ind Chip Molded Wirewound 47uH 10% 100KHz 27Q-Factor Ferrite 85mA 1210 Blister T R Download PDF datasheet for B82422-A1473-K100.pdf |
|
Eaton | Ind Power Wirewound 302.8uH 1211uH 25% 100KHz Amorphous Metal 750mA 370mA T R Download PDF datasheet for CTX300-4A-R.pdf |
|
Murata Manufacturing | Ind RF Chip Multi-Layer 4.3nH 0.3nH 100MHz 8Q-Factor Air 300mA 0402 Paper T R Download PDF datasheet for LQG15HS4N3S02D.pdf |
|
TAIYO YUDEN | Ind Chip Bead Shielded Multi-Layer 2.5KOhm 25% 100MHz Ferrite 200mA 0603 T R Download PDF datasheet for BK 1608LM252-T.pdf |
|
Bourns | Ind Power Shielded Wirewound 150uH 20% 100KHz 51Q-Factor Ferrite 530mA T R Download PDF datasheet for SRR7045-151M.pdf |
|
Panasonic | Ind High Frequency Chip Laser Cut 1.5nH 0.3nH 100MHz 8Q-Factor Ceramic 400mA 0402 T R Download PDF datasheet for ELJRF1N5DFB.pdf |
|
Eaton | Ind Power 300nH 10% 100KHz Ferrite 79A T R Download PDF datasheet for FP1008R1-R300-R.pdf |
|
Johanson Technology | Ind RF Chip Multi-Layer 10nH 5% 100MHz 8Q-Factor Ceramic 250mA 0402 Paper T R Download PDF datasheet for L-07C10NJV6T.pdf |
|
Pulse | Ind Power Shielded Wirewound 22uH 20% 100KHz 1.4A T R Download PDF datasheet for P1167.223NLT.pdf |
|
Laird | Ind Common Mode Choke 4.7mH 10KHz 400mA T R Download PDF datasheet for CC2824B475R-00.pdf |