| Part Number | IFSC1008ABER1R0M01 |
|---|---|
| Manufacturer | Vishay |
| Quantity in stock | 576590 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind High Current Shielded Wirewound 1uH 20% 100KHz 2.6A 1008 T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | IFSC1008ABER1R0M01 |
| Datasheet download |
| Part Number | IFSC1008ABER1R0M01 |
|---|---|
| Test Frequency | 100 kHz |
| Technology | Wirewound |
| Max Processing Temp | 260 |
| Rad Hard | No |
| Tolerance | 20 % |
| Type | High Current |
| Product Dimensions | 2.7 x 2.2 x 1.2 mm |
| Package/Case | 1008 |
| Lead Finish | Tin |
| MSL Level | 1 |
| Operating Temperature | -55 to 125 °C |
| Protection Style | Shielded |
| Product Depth | 2.2 mm |
| Product Height | 1.2 mm |
| Product Length | 2.7 mm |
| Replacement Part Number | PART-IFSC1008ABER1R0M01 |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
TDK | Ind Chip Molded Wirewound 3.3uH 10% 1MHz 27Q-Factor Ferrite 200mA 1210 Blister T R Download PDF datasheet for B82422-A1332-K100.pdf |
|
Laird | Ind Common Mode Choke 4.7mH 10KHz 400mA T R Download PDF datasheet for CC2824B475R-00.pdf |
|
Laird | Ind Chip Molded Toroid 119 Ohm 100MHz Ferrite 6mA T R Download PDF datasheet for 29F0818-1SR-10.pdf |
|
Eaton | Ind Power Shielded Wirewound 68uH 30% 100KHz Ferrite 1A T R Download PDF datasheet for SD8350-680-R.pdf |
|
Panasonic | Ind Choke Coil Shielded 10uH 20% 100KHz 600mA 1212 Embossed Carrier T R Download PDF datasheet for ELLVEG100M.pdf |
|
GOTREND TECHNOLOGY | Ind Common Mode Choke Shielded 60Ohm 30% 10MHz 2A T R - |
|
TDK | Ind Common Mode Choke 11uH 30% 100KHz Ferrite 800mA Blister T R Download PDF datasheet for B82793C113N201.pdf |
|
Eaton | Ind Power Shielded 33uH 20% 100KHz Ferrite 3.23A T R Download PDF datasheet for DR127-330-R.pdf |
|
ACX | Ind RF Chip Multi-Layer 100nH 5% 100MHz 8Q-Factor Ceramic 100mA 0402 T R Download PDF datasheet for HI1005-1CR10JMT.pdf |
|
Pulse | Ind RF Chip Wirewound 22nH 5% 250MHz 35Q-Factor Ceramic 700mA 0603 T R Download PDF datasheet for PE-0603CD220JTT.pdf |