| Part Number | IHLP1616ABERR47M11 |
|---|---|
| Manufacturer | Vishay |
| Quantity in stock | 465120 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind High Current Shielded Wirewound 470nH 20% 100KHz 6A 1616 T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | IHLP1616ABERR47M11 |
| Datasheet download |
| Part Number | IHLP1616ABERR47M11 |
|---|---|
| Protection Style | Shielded |
| Operating Temperature | -55 to 125 °C |
| Lead Finish | Tin |
| MSL Level | 1 |
| Package/Case | 1616 |
| Technology | Wirewound |
| Product Dimensions | 4.7 x 4.31 x 1.2 mm |
| Rad Hard | No |
| Tolerance | 20 % |
| Max Processing Temp | 260 |
| Type | High Current |
| Test Frequency | 100 kHz |
| Product Depth | 4.31 mm |
| Product Height | 1.2 mm |
| Product Length | 4.7 mm |
| Replacement Part Number | PART-IHLP1616ABERR47M11 |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Eaton | Ind Power Wirewound 31.77uH 127.09uH 20% 100KHz Amorphous Metal 1.4A 0.7A T R Download PDF datasheet for CTX33-2-R.pdf |
|
Bourns | Ind Power Shielded 6.8uH 20% 100KHz Carbonyl Powder 11.5A T R Download PDF datasheet for SRP1265A-6R8M.pdf |
|
Bourns | Ind Power Shielded Wirewound 6.2uH 30% 100KHz 7Q-Factor Ferrite 2.2A T R Download PDF datasheet for SRR5028-6R2Y.pdf |
|
Vishay | Ind High Current Shielded 2.2uH 20% 100KHz 16A 5050 T R Download PDF datasheet for IHLP5050CEER2R2M01.pdf |
|
Murata Manufacturing | Ind Chip Bead 1KOhm 25% 100MHz Ferrite 200mA 0805 Paper T R Download PDF datasheet for BLM21AG102SN1D.pdf |
|
Eaton | Ind High Current Power Wirewound 400nH 10% 100KHz Ferrite 42A T R Download PDF datasheet for FP1107R2-R40-R.pdf |
|
Murata Manufacturing | Ind Chip Bead 30 Ohm 25% 100MHz Ferrite 5A 0603 Paper T R Download PDF datasheet for BLM18KG300TN1D.pdf |
|
ACX | Ind RF Chip Multi-Layer 5.6nH 0.3nH 100MHz 8Q-Factor Ceramic 300mA 0402 T R Download PDF datasheet for HI1005-1C5N6SMT.pdf |
|
Murata Manufacturing | Ind RF Chip Multi-Layer 10nH 5% 100MHz 8Q-Factor Air 300mA 0402 Paper T R Download PDF datasheet for LQG15HN10NJ02D.pdf |
|
Pulse | Ind Power Wirewound 800nH 20% 100KHz 35A T R Download PDF datasheet for PG0434.801NLT.pdf |