| Part Number | PA2202.361NLT |
|---|---|
| Manufacturer | Pulse |
| Quantity in stock | 400770 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind Power Bead Wirewound 365nH 15% 27A T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | PA2202.361NLT |
| Datasheet download |
| Part Number | PA2202.361NLT |
|---|---|
| Inductance | 365 nH |
| Rad Hard | No |
| Tolerance | 15 % |
| Package/Case | 12.1 X 10 X 6 |
| Product Dimensions | 12.1 x 10 x 6 mm |
| Operating Temperature | -40 to 130 °C |
| Maximum DC Resistance | uOhm |
| Maximum DC Current | 27 A |
| Type | Power Bead |
| Technology | Wirewound |
| Product Depth | 10 mm |
| Product Height | 6 mm |
| Product Length | 12.1 mm |
| Replacement Part Number | PART-PA2202.361NLT |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
TAIYO YUDEN | Ind Power Shielded Wirewound 100uH 20% 100KHz 1.86A T R Download PDF datasheet for NS12555T101MN.pdf |
|
Vishay | Ind High Current Shielded Wirewound 2.2uH 20% 100KHz 2.85A 1616 T R Download PDF datasheet for IHLP1616BZER2R2M01.pdf |
|
Murata Manufacturing | Ind RF Chip Multi-Layer 4.7nH 0.3nH 100MHz 8Q-Factor Air 300mA 0402 Paper T R Download PDF datasheet for LQG15HS4N7S02D.pdf |
|
TE Connectivity | Ind Power Shielded 10uH 30% Ferrite 2A T R Download PDF datasheet for 1676948-1.pdf |
|
TAIYO YUDEN | Ind Power Shielded Wirewound 1.5uH 30% 100KHz Ferrite 4.5A 4.9 X 4.9 X 4.1 T R Download PDF datasheet for NRS5040T1R5NMGJ.pdf |
|
Bourns | Ind Power Shielded Wirewound 12uH 20% 100KHz 27Q-Factor Ferrite 5.2A T R Download PDF datasheet for SRR1260-120M.pdf |
|
Vishay | Ind Chip Wirewound 220nH 5% 100MHz 30Q-Factor Ceramic 200mA 0603 T R Download PDF datasheet for IMC0603ERR22J01.pdf |
|
Pulse | Ind Common Mode Choke 810uH 35% 9.7A T R Download PDF datasheet for P0429NLT.pdf |
|
Murata Manufacturing | Ind Chip Bead 60Ohm 100MHz Ferrite 6A 1806 Embossed T R Download PDF datasheet for BLM41PG600SN1L.pdf |
|
Bourns | Ind Power Shielded Wirewound 100uH 30% 100KHz 39Q-Factor Ferrite 180mA T R Download PDF datasheet for SRR3011-101YL.pdf |