| Part Number | IHLP2020BZER4R7M01 |
|---|---|
| Manufacturer | Vishay |
| Quantity in stock | 589930 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind High Current Shielded Wirewound 4.7uH 20% 100KHz 2.8A 2020 T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | IHLP2020BZER4R7M01 |
| Datasheet download |
| Part Number | IHLP2020BZER4R7M01 |
|---|---|
| Product Dimensions | 5.74 x 5.43 x 2 mm |
| Operating Temperature | -55 to 125 °C |
| Package/Case | 2020 |
| Test Frequency | 100 kHz |
| Lead Finish | Tin |
| Protection Style | Shielded |
| Type | High Current |
| Technology | Wirewound |
| Rad Hard | No |
| Max Processing Temp | 260 |
| MSL Level | 1 |
| Tolerance | 20 % |
| Product Depth | 5.43 mm |
| Product Height | 2 mm |
| Product Length | 5.74 mm |
| Replacement Part Number | PART-IHLP2020BZER4R7M01 |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
TAIYO YUDEN | Ind Power Shielded Wirewound 3.3uH 20% 100KHz Ferrite 1.21A 1212 T R Download PDF datasheet for NRH3012T 3R3MN.pdf |
|
NIC Components | Ind High Current Chip Bead 60Ohm 25% 100MHz Ferrite 3A 0805 T R Download PDF datasheet for NCB-H0805A600TR300F.pdf |
|
Murata Manufacturing | Ind Chip Bead 120 Ohm 25% 100MHz Ferrite 300mA 0402 Paper T R Download PDF datasheet for BLM15HB121SN1D.pdf |
|
Vishay | Ind High Current Bead Shielded Multi-Layer 250Ohm 25% 100MHz Ferrite 3A 0805 T R Download PDF datasheet for ILHB0805ER251V.pdf |
|
Vishay | Ind Chip Wirewound 120nH 2% 150MHz 35Q-Factor Ceramic 300mA 0603 T R Download PDF datasheet for IMC0603ERR12G01.pdf |
|
Vishay | VISIHLP3232DZER6R8M1A IHLP-3232DZ-1A 6.8 Download PDF datasheet for IHLP3232DZER6R8M1A.pdf |
|
Pulse | Ind Power Wirewound 53uH 20% 1.87A Download PDF datasheet for PE-53831SNL.pdf |
|
Bourns | Ind General Purpose Chip Wirewound 680uH 10% 796KHz 30Q-Factor Ferrite 50mA 1812 T R Download PDF datasheet for CM453232-681KL.pdf |
|
Eaton | Ind High Current Power Wirewound 65nH 15% 100KHz Ferrite 19A 1515 T R Download PDF datasheet for FP0404R1-R065-I.pdf |
|
ACX | Ind RF Chip Multi-Layer 3.9nH 0.3nH 100MHz 8Q-Factor Ceramic 300mA 0402 T R Download PDF datasheet for HI1005-1C3N9SMT.pdf |