M55342H12B10E0RT3 Vishay
M55342H12B10E0RT3 Images
Please contact us for more photos of M55342H12B10E0RT3
Part Number M55342H12B10E0RT3
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thin Film 0603 10K Ohm 1% 1 10W \u00b150ppm \u00b0C Molded SMD T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level M55342H12B10E0RT3
Datasheet download M55342H12B10E0RT3.pdf
Request Quotation for M55342H12B10E0RT3
M55342H12B10E0RT3 Specifications
Part Number M55342H12B10E0RT3
Resistance Value 10 kOhm
Supplier Package 0603
Tolerance 1 %
Pin Count 2
Power Rating 0.1 W
Case Size 0603
Lead Finish Tin|Lead Over Nickel
Operating Temperature -55 to 150 °C
Case Style Molded
Termination Style Wraparound
Rad Hard No
Mounting Surface Mount
Temperature Coefficient ±50 ppm/°C
Max Processing Temp 260
Product Dimensions 1.62 x 0.81 x 0.84(Max)
Product Depth 0.81 mm
Product Height 0.84(Max) mm
Product Length 1.62 mm