M55342K12B33J0RTSV Vishay
M55342K12B33J0RTSV Images
Please contact us for more photos of M55342K12B33J0RTSV
Part Number M55342K12B33J0RTSV
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thin Film 0603 33 Ohm 5% 1 10W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level M55342K12B33J0RTSV
Datasheet download M55342K12B33J0RTSV.pdf
Request Quotation for M55342K12B33J0RTSV
M55342K12B33J0RTSV Specifications
Part Number M55342K12B33J0RTSV
Lead Finish Tin|Lead Over Nickel
Termination Style Wraparound
Type Thick Film
Operating Temperature -55 to 150 °C
Package Type SMD
Supplier Package 0603
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Product Dimensions 1.62 x 0.81 x 0.84(Max)
Pin Count 2
Case Size 0603
Rad Hard No
Case Style Molded
Max Processing Temp 260
Resistance Value 33 Ohm
Power Rating 0.1 W
Military Standard MIL-PRF-55342
Mounting Surface Mount
Tolerance 5 %
Product Depth 0.81 mm
Product Height 0.84(Max) mm
Product Length 1.62 mm