M55342K12B604ERSV Vishay
M55342K12B604ERSV Images
Please contact us for more photos of M55342K12B604ERSV
Part Number M55342K12B604ERSV
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0603 604K Ohm 1% 1 10W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level M55342K12B604ERSV
Datasheet download M55342K12B604ERSV.pdf
Request Quotation for M55342K12B604ERSV
M55342K12B604ERSV Specifications
Part Number M55342K12B604ERSV
Lead Finish Tin|Lead Over Nickel
Mounting Surface Mount
Case Size 0603
Power Rating 0.1 W
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Military Standard MIL-PRF-55342
Tolerance 1 %
Resistance Value 604 kOhm
Package Type SMD
Type Thick Film
Supplier Package 0603
Rad Hard No
Case Style Molded
Operating Temperature -55 to 150 °C
Max Processing Temp 260
Pin Count 2
Termination Style Wraparound
Product Dimensions 1.6 x 0.81 x 0.46
Product Depth 0.81 mm
Product Height 0.46 mm
Product Length 1.6 mm