MAL205157103E3 Vishay
MAL205157103E3 Images
Please contact us for more photos of MAL205157103E3
Part Number MAL205157103E3
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Aluminum 10000uF 40V 20% (35 X 40mm) 0.048 Ohm 5200mA 12000 hr 85\u00b0C Bulk
ROHS Compliant Yes
MSL Level MAL205157103E3
Datasheet download MAL205157103E3.pdf
Request Quotation for MAL205157103E3
MAL205157103E3 Specifications
Part Number MAL205157103E3
Package/Case 35 X 40
Equivalent Series Resistance 0.048 Ohm
Lead Finish Matte Tin
Mounting Through Hole
Product Dimensions 40 mm
Lifetime 12000
Leakage Current 2400@1Min|800@5Min uA
Capacitance Value .01 F
Termination Style Solder Pin
Ripple Current 5200 mA
Voltage(DC) 40 V
Operating Temperature -40 to 85 °C
Tolerance 20 %
Rad Hard No
Product Diameter 35 mm
Product Height 40 mm