MAL215957331E3 Vishay
MAL215957331E3 Images
Please contact us for more photos of MAL215957331E3
Part Number MAL215957331E3
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Aluminum 330uF 450V 20% (35 X 40mm) 10mm 0.3 Ohm 1490mA 5000 hr 105\u00b0C Bulk
ROHS Compliant Yes
MSL Level MAL215957331E3
Datasheet download MAL215957331E3.pdf
Request Quotation for MAL215957331E3
MAL215957331E3 Specifications
Part Number MAL215957331E3
Rad Hard No
Capacitance Value 330 uF
Lead Finish Matte Tin
Product Dimensions 40 mm
Voltage(DC) 450 V
Equivalent Series Resistance 0.3 Ohm
Package/Case 35 X 40
Lead Pitch For Radial 10 mm
Leakage Current 1480@5Min uA
Tolerance 20 %
Termination Style Snap-In
Operating Temperature -25 to 105 °C
Ripple Current 1490 mA
Mounting Through Hole
Product Diameter 35 mm
Product Height 40 mm