MMA 02040C1002FB000 Vishay
MMA 02040C1002FB000 Images
Please contact us for more photos of MMA 02040C1002FB000
Part Number MMA 02040C1002FB000
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thin Film 0204(1406) 10K Ohm 1% 1 4W \u00b150ppm \u00b0C Conformal Melf SMD Blister T R
Category Resistor
Family Resistor Fixed Single-Surface Mount
ROHS Compliant Yes
MSL Level MMA 02040C1002FB000
Datasheet download MMA 02040C1002FB000.pdf
Request Quotation for MMA 02040C1002FB000
MMA 02040C1002FB000 Specifications
Mounting Surface Mount
Power Rating 0.25 W
Case Size 0204(1406)
Tolerance 1 %
Product Dimensions 3.6 mm
Operating Temperature -55 to 125 °C
Temperature Coefficient ±50 ppm/°C
Lead Finish Tin
Case Style Conformal
Resistance Value 10 kOhm
Rad Hard No
Max Processing Temp 260
Product Diameter 1.4 mm
Product Length 3.6 mm