MMA02040C1000FB000 Vishay
MMA02040C1000FB000 Images
Please contact us for more photos of MMA02040C1000FB000
Part Number MMA02040C1000FB000
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thin Film 1406 100 Ohm 1% 1 4W \u00b150ppm \u00b0C Conformal Melf SMD Blister T R
Category Resistor
Family Resistor Fixed Single-Surface Mount
ROHS Compliant Yes
MSL Level MMA02040C1000FB000
Datasheet download MMA02040C1000FB000.pdf
Request Quotation for MMA02040C1000FB000
MMA02040C1000FB000 Specifications
Part Number MMA02040C1000FB000
Resistance Value 100 Ohm
Rad Hard No
Max Processing Temp 260
Case Size 1406
Case Style Conformal
Mounting Surface Mount
Power Rating 0.25 W
Tolerance 1 %
Product Dimensions 3.6 mm
Operating Temperature -55 to 125 °C
Temperature Coefficient ±50 ppm/°C
Lead Finish Tin
Product Diameter 1.4 mm
Product Length 3.6 mm