MMA02040C1478FB300 Vishay
MMA02040C1478FB300 Images
Please contact us for more photos of MMA02040C1478FB300
Part Number MMA02040C1478FB300
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thin Film 0204 1.47Ohm 1% 1 4W \u00b150ppm \u00b0C Conformal SMD T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level MMA02040C1478FB300
Datasheet download MMA02040C1478FB300.pdf
Request Quotation for MMA02040C1478FB300
MMA02040C1478FB300 Specifications
Part Number MMA02040C1478FB300
Rad Hard No
Mounting Surface Mount
Operating Temperature -55 to 125 °C
Maximum Processing Temperature 260 °C
Temperature Coefficient ±50 ppm/°C
Type Thin Film
Package Type Melf
Pin Count 2
Package Dimensions 1.4 x 3.6 mm
Resistance Value 1.47 Ohm
Case Style Conformal
Termination Style Wraparound
Power Rating 1/4 W
Lead Finish Matte Tin Over Nickel
Case Size 0204
Supplier Package 0204
Tolerance 1 %
Product Diameter 1.4 mm
Product Length 3.6 mm