ERJ2RKF2611X Panasonic
ERJ2RKF2611X Images
Please contact us for more photos of ERJ2RKF2611X
Part Number ERJ2RKF2611X
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0402 2.61K Ohm 1% 1 10W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R
Category Resistor
Family Resistor Fixed Single-Surface Mount
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ2RKF2611X
Datasheet download ERJ2RKF2611X.pdf
Request Quotation for ERJ2RKF2611X
ERJ2RKF2611X Specifications
Part Number ERJ2RKF2611X
Resistance Value 2.61 kOhm
Product Dimensions 1 x 0.5 x 0.35 mm
Rad Hard No
Case Style Molded
Max Processing Temp 260
Mounting Surface Mount
Case Size 0402
Power Rating 0.1 W
Lead Finish Tin
Operating Temperature -55 to 155 °C
Tolerance 1 %
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Product Depth 0.5 mm
Product Height 0.35 mm
Product Length 1 mm