MMA02040C5491FB300 Vishay
MMA02040C5491FB300 Images
Please contact us for more photos of MMA02040C5491FB300
Part Number MMA02040C5491FB300
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thin Film 0204(1406) 5.49K Ohm 1% 1 4W \u00b150ppm \u00b0C Conformal Melf SMD Blister T R
Category Resistor
Family Resistor Fixed Single-Surface Mount
ROHS Compliant Yes
MSL Level MMA02040C5491FB300
Datasheet download MMA02040C5491FB300.pdf
Request Quotation for MMA02040C5491FB300
MMA02040C5491FB300 Specifications
Part Number MMA02040C5491FB300
Case Size 0204(1406)
Max Processing Temp 260
Power Rating 0.25 W
Case Style Conformal
Operating Temperature -55 to 125 °C
Mounting Surface Mount
Rad Hard No
Tolerance 1 %
Resistance Value 5.49 kOhm
Product Dimensions 3.6 mm
Lead Finish Tin
Temperature Coefficient ±50 ppm/°C
Product Diameter 1.4 mm
Product Length 3.6 mm