MMA0204MC8203FB300 Vishay
MMA0204MC8203FB300 Images
Please contact us for more photos of MMA0204MC8203FB300
Part Number MMA0204MC8203FB300
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thin Film 1406 820K Ohm 1% 1 4W \u00b150ppm \u00b0C Conformal SMD Melf Blister T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level MMA0204MC8203FB300
Datasheet download MMA0204MC8203FB300.pdf
Request Quotation for MMA0204MC8203FB300
MMA0204MC8203FB300 Specifications
Part Number MMA0204MC8203FB300
Mounting Surface Mount
Resistance Value 820 kOhm
Type Thin Film
Temperature Coefficient ±50 ppm/°C
Tolerance 1 %
Operating Temperature -55 to 125 °C
Case Style Conformal
Termination Style Wraparound
Supplier Package 1406
Maximum Processing Temperature 260 °C
Package Dimensions 1.4 x 3.6 mm
Rad Hard No
Lead Finish Pure Tin Over Nickel
Package Type Melf
Pin Count 2
Case Size 1406
Product Diameter 1.4 mm
Product Length 3.6 mm