MMU01020C2701FB300 Vishay
MMU01020C2701FB300 Images
Please contact us for more photos of MMU01020C2701FB300
Part Number MMU01020C2701FB300
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thin Film 0805 2.7K Ohm 1% 1 5W \u00b150ppm \u00b0C Conformal Melf SMD Blister T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level MMU01020C2701FB300
Datasheet download MMU01020C2701FB300.pdf
Request Quotation for MMU01020C2701FB300
MMU01020C2701FB300 Specifications
Part Number MMU01020C2701FB300
Case Style Conformal
Product Dimensions 2.2 mm
Resistance Value 2.7 kOhm
Mounting Surface Mount
Power Rating 0.2 W
Case Size 0805
Lead Finish Tin
Tolerance 1 %
Operating Temperature -55 to 125 °C
Temperature Coefficient ±50 ppm/°C
Product Diameter 1.1 mm
Product Length 2.2 mm