RCA060310K0JNEA Vishay
RCA060310K0JNEA Images
Please contact us for more photos of RCA060310K0JNEA
Part Number RCA060310K0JNEA
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0603 10K Ohm 5% 1 10W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper T R
Category Resistor
Family Resistor Fixed Single-Surface Mount
ROHS Compliant Yes
MSL Level RCA060310K0JNEA
Datasheet download RCA060310K0JNEA.pdf
Request Quotation for RCA060310K0JNEA
RCA060310K0JNEA Specifications
Part Number RCA060310K0JNEA
Product Dimensions 1.55 x 0.85 x 0.45 mm
Resistance Value 10 kOhm
Case Style Molded
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Rad Hard No
Type Thick Film
Max Processing Temp 260
Tolerance 5 %
Mounting Surface Mount
Case Size 0603
Operating Temperature -55 to 155 °C
Package Type SMD
Lead Finish Tin
Product Depth 0.85 mm
Product Height 0.45 mm
Product Length 1.55 mm