ERJP03F1913V Panasonic
ERJP03F1913V Images
Please contact us for more photos of ERJP03F1913V
Part Number ERJP03F1913V
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0603 191K Ohm \u00b11% 1 5W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD Punched Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJP03F1913V
Datasheet download ERJP03F1913V.pdf
Request Quotation for ERJP03F1913V
ERJP03F1913V Specifications
Part Number ERJP03F1913V
Package Dimensions 1.6 x 0.8 x 0.45 mm
Termination Style Wraparound
Type Thick Film
Supplier Package 0603
Pin Count 2
Case Size 0603
Operating Temperature -55 to 155 °C
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Rad Hard No
Tolerance ±1 %
Case Style Molded
Lead Finish Tin
Power Rating 1|5 W
Resistance Value 191 kOhm
Mounting Surface Mount
Maximum Processing Temperature 260 °C
Product Depth 0.8 mm
Product Height 0.45 mm
Product Length 1.6 mm