RCA0805820KJNEA Vishay
RCA0805820KJNEA Images
Please contact us for more photos of RCA0805820KJNEA
Part Number RCA0805820KJNEA
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0805 820K Ohm 5% 1 8W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level RCA0805820KJNEA
Datasheet download RCA0805820KJNEA.pdf
Request Quotation for RCA0805820KJNEA
RCA0805820KJNEA Specifications
Part Number RCA0805820KJNEA
Resistance Value 820 kOhm
Package Type SMD
Operating Temperature -55 to 155 °C
Case Size 0805
Product Dimensions 2 x 1.25 x 0.45
Mounting Surface Mount
Power Rating 0.125 W
Military Standard
Failure Rate
Lead Finish Pure Tin Over Nickel
Pin Count 2
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Rad Hard No
Tolerance 5 %
Type Thick Film
Supplier Package 0805
Termination Style Wraparound
Product Depth 1.25 mm
Product Height 0.45 mm
Product Length 2 mm