TNPW06032K49BXEA Vishay
TNPW06032K49BXEA Images
Please contact us for more photos of TNPW06032K49BXEA
Part Number TNPW06032K49BXEA
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thin Film 0603 2.49K Ohm 0.1% 1 10W \u00b115ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level TNPW06032K49BXEA
Datasheet download TNPW06032K49BXEA.pdf
Request Quotation for TNPW06032K49BXEA
TNPW06032K49BXEA Specifications
Part Number TNPW06032K49BXEA
Military Standard
Failure Rate
Resistance Value 2.49 kOhm
Max Processing Temp 260
Tolerance 0.1 %
Product Dimensions 1.6 x 0.85 x 0.45 mm
Mounting Surface Mount
Type Thin Film
Case Size 0603
Package Type SMD
Lead Finish Tin
Power Rating 0.1 W
Temperature Coefficient ±15 ppm/°C
Operating Temperature -55 to 125 °C
Product Depth 0.85 mm
Product Height 0.45 mm
Product Length 1.6 mm